Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Úvod » Karbid křemíku - zelený(SiC49)

Karbid křemíku - zelený(SiC49)

Připravujeme, zatím není skladem - již brzy v prodeji...

Broušení drahých kamenů a minerálů pomocí zeleného karbidu křemíku:

Broušení kamenů se provádí na hladinovém stroji, vybaveného litinovým kotoučem s drážkami za použití směsi požadovaného brusiva s vodou.

Zelený karbid křemíku F150

Nejhrubší fáze broušení – zarovnání broušené plochy po řezání kamene do absolutní roviny.

Zelený karbid křemíkuF400

Jemné broušení plochy – odstranění poškozené vrstvy kamene, způsobené řezáním a hrubým broušením.

Zelený karbid křemíku F800

Nejjemnější broušení plochy kamene – zde se dosáhne u opracovávaného povrchu kamene takzvaného podlesku. Kámen je připraven na konečnou finální fázi – leštění.

Leštění se provádí rovněž na hladinovém stroji pomocí filcových nebo polyuretanových kotoučů, oxidu ceru a vody.

Broušení drahých kamenů a minerálů


Karbid Křemíku – zelený (SiC49)

 

Zelený karbid křemíku je abrazivní materiál vysoké kvality, který je určen pro výrobu speciálních brousících nástrojů (brusné pasty, kotouče, nástroje, lapování apod). Karbid křemíku je vhodný pro leštící a dokončovací práce. Rovněž se používá pro tryskání.Karbid křemíku se vyrábí tavbou křemičitého písku a petrolejového koksu při teplotě nad 2400°C.Po rafinování se třídí do jakostních druhů s přesnou velikostí zrna. Vyráběná zrnitost karbidu křemíku je v rozmezí F10 – F3000. Tvrdost: cca 9,4 Mohs